Loading...
Çözümler 2022-01-25T09:51:20+00:00

Çözüm Ortaklarımız

Aydınlatma Çözümleri

UP-LIGHTING FOR ALL AROUND VIEWING

Aydınlatılan obje, farklı yönlerden görünüyorsa, yerden yukarıya doğru güçlü bir aydınlatma ideal çözümdür. Bu güçlü aydınlatmanın yaratabileceği potansiyel kamaşmayı azaltmak için armatürlerin önleri panjurlu seçilmelidir. Işığın verimini kaybetmemek için, armatürler yönlendirilebilir türden kullanılmalıdır.

MOON LIGHTNING

Ağaçlardan süzülen ay ışığı etkisi de, hoş ve fonksiyonel dış mekan aydınlatma tekniklerinden birisidir. Bu etkiyi oluşturmak için üstten aşağı doğru ve yerden yukarı doğru aydınlatma kullanılır. Armatürler ağaçlara uygun şekilde yerleştirilir, ağaçlar ve zemin güzel bir şekilde aydınlatılır. Zemin aydınlatması güvenlik duygusu sağlarken, yapraklar ve dallardan yansıyan gölgeler de vurgulanmış olur.

DOWN LIGHTNING

Dış mekan aktivite alanları için, göz hizasının üstüne yerleştirilen armatürler, dinlenme, emniyet ve güvenlik için etkili aydınlatma sağlarlar. Aydınlatma alanları üst üste bindirilerek, gölgeler yumuşatılır ve daha homojen bir aydınlatma etkisi yaratılır. Armatürler teraslara, çardaklara, ön cephelere, çatı saçaklarına veya ağaçlara monte edilebilir.

SILHOUETTE LIGHTING

İlginç dal yapılı ağaçlar ve bodur ağaçlar, bir duvar veya bina ön cephesine karşı hayal meyal görülecek şekilde aydınlatıldığı zaman dramatik bir görüntü oluşturur. Görüntünün ve ön cephe aydınlatmasının bu kombinasyonu, bina yakınında ilave bir güvenlik de sağlar.

SPOT LIGHTNING

Heykeller, oymalar veya ilginç ağaççıklar gibi özel objeler aydınlatılırken , armatürler iyi konumlandırılmalıdır. Armatürlerin çatı saçakları veya teras yapıları üzerine takılması, göz kamaşmasını ve armatürün dikkat dağıtıcılığını ortadan kaldırır. Zemine monteli armatürler kullanıldığında, ağaççıklarla bunlar gizlenmel

SPREAD LIGHTNING

Geniş açılı aydınlatma armatürleri, zemin kaplaması ve çalılar için dairesel ışık alanları oluştururlar. Tümü panjurlu armatürler, göz kamaştırmayan bir aydınlatma yaratırken, kısmen panjurlu armatürler yarı saydam yapraklı ağaçlarda göz kamaşması azaltılmış bir fon aydınlatması oluşturulur.

PATH LIGHTNING

Tam panjurlu yol armatürleri, engelleri veya basamakları fark etmekte zorluğa neden olan göz kamaşmasını ortadan kaldırarak en iyi görüş netliğini oluştururlar. Kısmen panjurlu yol armatürleri ise uzun ağaçlar içine yerleştirildikleri zaman ışığı filtreleyerek göz kamaşmasından uzak bir aydınlatma sağlarlar.

FLAT LIGHTNING

Özel tasarlanmış dar açılı aydınlatma armatürleri ile yukarıya doğru yapılan aydınlatma , selvi gibi çok uzun boylu ağaçları aydınlatmak için ideal çözümdür.

SEMI-FLAT LIGHTNING

Reflektörü yönlendirilebilen armatürler, dikey ve yatay yönlendirilme ile bitkileri en iyi şekilde aydınlatmak için kullanılır.

OBLIQUE LIGHTNING

Asimetrik reflektörlü armatürler ağaççıkların belirli detaylarını vurgulamak için, kullanılabilirler.

COLUMN LIGHTNING

Kolon, sütun gibi dar ve yüksek obje aydınlatmalarında, ışığı yalnızca kolon üzerinde görmek istediğimizde direkt yukarı ışık veren bir armatür yerine açılı bir armatür seçmemizde yarar var. Bu uygulamada kolonun yüksekliği ve ışık açısı önemli unsurlardır.

WIDE ANGLE LIGHTNING

Parklar ve trafiğin yoğun olduğu yaya yollarına yakın alanlarda göz konforuna ihtiyaç vardır. Bu sebepten düşük yüzey sıcaklığı ve düşük aydınlık şiddeti kullanılmalıdır.